Materjalid

Materjalid on väga olulised

Tekstiilid, alumiinium ja plastik, millest Bumbleride’i tooteid valmistatakse, on valitud äärmise hoolikusega, pidades silmas materjalide vastupidavust, ohutust, funktsionaalsust, aga ka keskkonnamõjutegureid.

Tootmine võib olla vägagi reostav protsess, mistõttu oleme omale välja valinud uuendusmeelsed tarnijad, kes püüdlevad energia ja vee säästmise ning jäätmete tekke vähendamise poole. Kõik meie materjalid on ohtlike kemikaalide vabad ning sertifitseeritud vastavalt OEKO-TEX Standard 100 1. klassile. Bumbleride’i materjalid on valmistatud 100% ümbertöödeldud veepudelitest (rPET, polüetüleentereftalaat) toodetud polüestrist. Tunneme uhkust, et oleme teinud koostööd ühe ja sama Taiwani perefirmaga juba algusest peale, mistõttu oleme ka ise tootmisprotsessiga tihedalt seotud. Lisaks sellele kasutame me mustade värvitoonide juures uuenduslikku värvimisprotsessi, mis säästab ligikaudu 95 kuni 150 liitrit vett ühe lapsevankri kohta. Tänu sellele ei säästa me ainuüksi vett, vaid aitame vähendada ka värvimisprotsessiga kaasnevat reostust.

 

Käesoleval aastal oleme liikunud C-8 fluorosüsinikul põhinevalt vetthülgavalt töötlemiselt C-6 töötlemisele, mis on keskkonnasõbralikum, kuna selle kõrvalsaadused lagunevad keskkonnas kiiremini ning on elavatele organismidele aja jooksul vähem mürgised.

 

Organic Cotton Collection


We are thrilled to announce the addition of the 100% Organic Cotton Collection at Bumbleride. Our goal is to keep it simple and functional by only manufacturing items that you need and nothing you don’t. This organic collection is for those who prefer a gentler option for sensitive skin or want extra cushion and support for little ones on the go. We are proud this organic collection is GOTS certified; free of pesticides and harmful chemicals. Plus, producing organic cotton uses 71% less water, 62% less energy and has less impact on the air than conventional cotton. Small choices make a big impact.


Mis on ümbertöödeldud PET (rPET)?

PET’i ehk polüetüleentereftalaati (plastikust veepudeleid) peetakse täna tekstiilitööstuses üheks loodussõbralikuimaks variandiks ja seda alljärgnevatel põhjustel:

 • Mitmed uuringud on ühel meelel, et ümbertöödeldud polüestri tootmine on ligikaudu 35-53% võrra energiat säästvam kui toormaterjalist polüestri tootmine.

 • Me aitame hoida pudeleid ja teisi plastiktooteid prügilatest eemal ning vähendame toormaterjalide kasutamist.

 • rPET’i tootmine paiskab õhku teatavasti tunduvalt vähem heitgaase kui toormaterjalist polüestri tootmine. Siinkohal hinnangud küll erinevad, kuid Liboloni veebilehe kohaselt, millel tutvustati uut RePET-lõnga, on CO2 heitekogus 54,6% väiksem  (allikas).

Mis on OEKO-TEX Standard 100 1. klass?

Meie jaoks on ülimalt oluline, et meie tooteid toodetaks mittetoksilistest materjalidest. OEKO-TEX Standard 100 on materjalide sõltumatu testimis- ja sertifitseerimissüsteem, mis hindab igat tootmisetappi. 1. klass vastab testimisklassile, mis seab kõige rangemad nõuded beebidele ja kuni 3-aastastele väikelastele mõeldud toodetele (aluspesu, sipukad, riided, voodipesu, froteetooted, jne). Lisateave saadaval siinLearn more

 

Mis on TPR?

Termoplastiline kumm (TPR) on asendanud meie lapsevankri tõukekäepidemetes seni olnud vahtplasti. TPR on vastupidav, ümbertöödeldav ja selle tootmine säästab rohkem energiat.

Bumbleride’i ohutustunnistused:

  • ASTM-F833 (US)
  • SOR-85-379 (Canada)
  • EN-1888 (Europe)
  • AS/NZS-2088 (Australia / New Zealand)

 

Kasulikud lingid lisateabega:

https://oecotextiles.wordpress.com/2010/02/24/textiles-and-water-use/

https://oecotextiles.wordpress.com/2009/07/14/why-is-recycled-polyester-considered-a-sustainable-textile/

http://www.theplanetbottle.net/what-is-pet.html

http://www.reedychemicalfoam.com/facts/factoids.php

http://aboutorganiccotton.org/

Bumbleride Indie Twin Eco Fabrics